page_banner

1.Познавање на производот

(1) Какви видови производи можете да понудите?

Можеме да произведуваме секакви LED дисплеи, како што се LED дисплеј за внатрешно и надворешно рекламирање, LED дисплеј за изнајмување, LED дисплеј на стадионот, LED дисплеј за постер, LED дисплеј на покривот за такси, LED дисплеј за светлосни столбови, LED дисплеј за камион/приколка, LED дисплеј на подот, транспарентен LED дисплеј, флексибилен LED дисплеј и други прилагодени LED дисплеи.

(2) Што значи тоа P2 P3 P3.9 P4...?

P е кратенка за теренот, тоа значи соседно централно растојание од два пиксели. P2 значи растојание од два пиксели е 2mm, P3 значи дека висината на пикселите е 3mm.

(3) Која е разликата за LED дисплејот P2.6, P2.9 и P3.91?

Нивната главна разлика е резолуцијата и растојанието на гледање. Бројот после P е помал, неговата резолуција е поголема, а најдоброто растојание за гледање е помало. Се разбира, нивната осветленост, потрошувачка итн се исто така различни.

(4)Што значи стапката на освежување?

Стапката на освежување се однесува на тоа колку пати во секунда екранот може да нацрта нова слика. Колку е помала стапката на освежување, толку повеќе трепка сликата. Ако треба често да снимате фотографии или видеа, како што се пренос во живо, сцена, студио, кино, стапката на освежување на екранот со LED екран треба да биде најмалку 3840Hz. Додека за употреба на надворешно рекламирање, стапката на освежување над 1920 Hz ќе биде во ред.

(5)Како да изберете соодветен LED дисплеј?

Треба да ни го кажете вашето опкружување за инсталација (внатре/надворешно), сценарија за апликација (рекламирање/настан/клуб/под/таван итн.), големина, растојание на гледање и буџет ако е можно. Ако имате посебно барање, ве молиме кажете му на нашата продажба да го направи најдоброто решение.

(6) Која е разликата помеѓу внатрешен и надворешен LED дисплеј?

Надворешниот LED дисплеј е водоотпорен и има висока осветленост, може да се користи во дождливи денови и јасно да се види под сончева светлина. Отворен LED дисплеј, исто така, може да се користи во затворен простор, треба да се намали осветленоста. Додека внатрешен LED екран може да се користи само за внатрешен или сончев ден наутро или навечер (на отворено).

(7) Купуваме LED дисплеј за емитување, како можеме да избегнеме итни случаи?

Можеме да прилагодиме резервно напојување и картичка за приемник за LED дисплеј, така што нема да имаме проблем со сигналот и преносот на енергија.

 

3.Квалитет

(1)Како го гарантирате квалитетот на вашите производи?

Од купување суровина до испорака, секој чекор има строг систем за контрола на квалитетот за да се обезбеди LED дисплеј со добар квалитет, а сите LED екрани мора да се тестираат најмалку 72 часа пред испораката.

(2) Какви сертификати за квалитет имате?

SRYLED сите LED дисплеи поминаа CE, RoHS, FCC, а некои производи добија сертификат CB и ETL.

(3) Каков контролер користите?

Ние главно користиме контролен систем Novastar, доколку е потребно, користиме и систем за контрола Huidu, Xixun, Linsn итн според клиентот'вистински услов.

5. Време на производство

(1) Колку време ви треба за производство?

Имаме P3.91 LED дисплеј на залиха, кој може да се испорача во рок од 3 дена. За редовна нарачка на LED дисплеј, ни треба време за производство од 7-15 работни дена, а доколку е потребна услуга ODM и OEM, треба да се разговара за времето.

6. Услуга по продажба

(1) Колку долго е времето на гаранција на вашиот производ?

Нашето време на гаранција е 3 години.

(2) Каква техничка поддршка имате?

Можеме да понудиме бесплатна техничка обука кога ќе ја посетите нашата фабрика. И можеме да обезбедиме цртеж и видео за поврзување CAD за да ви кажеме како да поврзете LED дисплеј, а инженерот може да ве води како да го направите да работи на далечина.

2.Тип на компанија

(1) Дали сте фабрика или трговско друштво?

 SRYLED е професионална фабрика за LED дисплеи од 2013 година. Имаме сопствена производна линија, а нашиот производствен капацитет е над 3.000 квадратни метри месечно.

4.Плаќање

(1) Кој рок на плаќање го прифаќате?

Прифаќаме 30% депозит пред производство на LED дисплеј и 70% салдо пред испорака.

(2) Каков начин на плаќање прифаќате?

T/T, Western Union, PayPal, кредитна картичка, готовина, L/C се во ред.

6.Испорака

(1) Каков пакет користите?

Обично користиме дрвена кутија против тресење и подвижна кутија за летање за да го спакуваме LED дисплејот, а секој LED видео панел е добро спакуван со пластична кеса.

 

(2) Каков начин за испорака го користите?

Ако вашата нарачка не е итна, поморскиот превоз е добар избор (од врата до врата е прифатлив), тој е исплатлив. Ако нарачката е итна, тогаш можеме да испраќаме со авион или Експрес услуга од врата до врата, како што се DHL, FedEx, UPS, TNT.

(3) Колку долго е времето за испорака?

За поморски превоз, обично се потребни околу 7-55 работни дена, за воздушен превоз се потребни околу 3-12 работни дена, за Express трае околу 3-7 работни дена.

Оставете ја вашата порака


Оставете ја вашата порака