faqe_baner

FAQ

1.Njohuri për produktin

(1) Çfarë lloje produktesh mund të ofroni?

Ne mund të prodhojmë të gjitha llojet e ekraneve LED, të tilla si ekran LED reklamimi i brendshëm dhe i jashtëm, ekran LED me qira, ekran LED i stadiumit, ekran LED i posterit, ekran LED i çatisë së taksisë, ekran LED i shtyllës së dritës, ekran LED kamioni/rimorkio, ekran LED i dyshemesë, ekran transparent LED, ekran fleksibël LED dhe ekrane të tjera LED të personalizuara.

(2) Çfarë do të thotë P2 P3 P3.9 P4...?

P do të thotë katran, do të thotë distancë qendrore fqinje me dy pikselë. P2 do të thotë se distanca e dy pikselëve është 2 mm, P3 do të thotë se hapi i pikselit është 3 mm.

(3) Cili është ndryshimi për ekranin LED P2.6, P2.9 dhe P3.91?

Dallimi i tyre kryesor është rezolucioni dhe distanca e shikimit. Numri pas P është më i vogël, rezolucioni i tij është më i lartë dhe distanca më e mirë e shikimit është më e shkurtër. Natyrisht, shkëlqimi, konsumi i tyre etj janë gjithashtu të ndryshme.

(4) Çfarë do të thotë ritmi i rifreskimit?

Shpejtësia e rifreskimit i referohet sa herë në sekondë ekrani është në gjendje të vizatojë një imazh të ri. Sa më i ulët të jetë shpejtësia e rifreskimit, aq më shumë shkrep imazhi. Nëse duhet të bëni shpesh foto ose video, të tilla si transmetimi i drejtpërdrejtë, skena, studio, teatër, shpejtësia e rifreskimit të ekranit LED duhet të jetë së paku 3840 Hz. Ndërsa për përdorimin e reklamave të jashtme, shpejtësia e rifreskimit mbi 1920 Hz do të jetë në rregull.

(5) Si të zgjidhni një ekran të përshtatshëm LED?

Ju duhet të na tregoni mjedisin tuaj të instalimit (brenda/jashtë), skenarët e aplikimit (reklamim/ngjarje/klub/dysheme/tavan etj), madhësinë, distancën e shikimit dhe buxhetin nëse është e mundur. Nëse keni kërkesë të veçantë, ju lutemi tregoni shitjeve tona për të bërë zgjidhjen më të mirë.

(6) Cili është ndryshimi midis ekranit LED të brendshëm dhe të jashtëm?

Ekrani LED i jashtëm është i papërshkueshëm nga uji dhe ka shkëlqim të lartë, mund të përdoret në ditë me shi dhe mund të shihet qartë nën rrezet e diellit. Ekrani LED i jashtëm gjithashtu mund të përdoret në ambiente të brendshme, duhet të zvogëlojë ndriçimin. Ndërsa ekrani LED i brendshëm mund të përdoret vetëm për ditë të brendshme ose me diell në mëngjes ose natë (në natyrë).

(7) Ne blejmë ekran LED për transmetim, si mund të shmangim urgjencat?

Ne mund të personalizojmë furnizimin me energji rezervë dhe kartën e marrësit për ekranin LED, kështu që nuk do të kemi probleme me transmetimin e sinjalit dhe energjisë.

 

3.Cilësia

(1) Si e garantoni cilësinë e produkteve tuaja?

Nga blerja e lëndës së parë deri në transport, çdo hap ka një sistem të rreptë të kontrollit të cilësisë për të siguruar ekran LED me cilësi të mirë, dhe i gjithë ekrani LED duhet të testohet të paktën 72 orë përpara transportit.

(2) Çfarë certifikatash cilësie keni?

SRYLED të gjithë ekranet LED kaluan CE, RoHS, FCC dhe disa produkte morën certifikatën CB dhe ETL.

(3) Çfarë kontrolluesi përdorni?

Ne përdorim kryesisht sistemin e kontrollit Novastar, nëse është e nevojshme, ne përdorim gjithashtu sistemin e kontrollit Huidu, Xixun, Linsn etj sipas klientit's kërkesë aktuale.

5.Koha e prodhimit

(1) Sa kohë ju duhet për të prodhuar?

Ne kemi ekran P3.91 LED në magazinë, i cili mund të dërgohet brenda 3 ditëve. Për porosinë e rregullt të ekranit LED, na duhen 7-15 ditë pune kohë prodhimi, dhe nëse nevojitet shërbim ODM & OEM, koha duhet të diskutohet.

6. Shërbimi pas shitjes

(1) Sa është koha e garancisë së produktit tuaj?

Koha jonë e garancisë është 3 vjet.

(2) Çfarë mbështetje teknike keni?

Ne mund të ofrojmë trajnim teknik falas kur vizitoni fabrikën tonë. Dhe ne mund të ofrojmë vizatim dhe video të lidhjes CAD për t'ju treguar se si të lidhni ekranin LED, dhe inxhinieri mund t'ju udhëzojë se si ta bëni atë të funksionojë me telekomandë.

2.Lloji i Kompanisë

(1) A jeni një fabrikë apo kompani tregtare?

 SRYLED është një fabrikë profesionale e ekraneve LED që nga viti 2013. Ne kemi linjën tonë të prodhimit dhe kapaciteti ynë i prodhimit është mbi 3000 metra katrorë në muaj.

4.Pagesa

(1) Çfarë afati pagese pranoni?

Ne pranojmë 30% depozitë përpara prodhimit të ekranit LED dhe 70% bilanc përpara transportit.

(2) Çfarë mënyre pagese pranoni?

T/T, Western Union, PayPal, karta krediti, para në dorë, L/C janë të gjitha në rregull.

6. Transporti

(1) Çfarë pakete përdorni?

Zakonisht përdorim kuti druri kundër tundjes dhe kuti fluturimi të lëvizshëm për të paketuar ekranin LED, dhe çdo panel video LED është i paketuar mirë me qese plastike.

 

(2) Çfarë mënyre transporti përdorni?

Nëse porosia juaj nuk është urgjente, transporti detar është një zgjedhje e mirë (derë më derë është e pranueshme), është me kosto efektive. Nëse porosia është urgjente, atëherë ne mund të dërgojmë me aeroplan ose shërbim Express derë më derë, si DHL, FedEx, UPS, TNT.

(3) Sa është koha e transportit?

Për transportin detar, zakonisht duhen rreth 7-55 ditë pune, transporti ajror ka nevojë për rreth 3-12 ditë pune, Express zgjat rreth 3-7 ditë pune.

Lini Mesazhin Tuaj


Lini Mesazhin Tuaj