page_banner
 • Постер LED дисплеј Подвижен 4G WIFI USB Контролен приклучок и репродукција
 • Постер LED дисплеј Подвижен 4G WIFI USB Контролен приклучок и репродукција
 • Постер LED дисплеј Подвижен 4G WIFI USB Контролен приклучок и репродукција

Постер LED дисплеј Подвижен 4G WIFI USB Контролен приклучок и репродукција

Plug and Play

Лесен и тенок профил

Достапно предно одржување

Висока стапка на освежување, без линии за скенирање

Беспрекорно спојување со повеќекратни единечни LED постер

 


 • Мин. Количина на нарачка:2 Парчиња
 • Способност за снабдување:3000 квадратни метри месечно
 • Сертификати:CE, RoHS, FCC, LVD
 • Гаранција:3 години
 • Плаќање:Кредитна картичка, T/T, Western Union, PayPal
 • Што можам да го контролирам приказот на LED постери?

    Паметниот LED екран за прикажување на постер на SRYLED е привлечен и напреден самостоен екран дизајниран да прикажува зачудувачки видеа и слики во различни поставки. Овој внатрешен постер LED дисплеј, познат и како LED постер Огледало на екранот или огледален LED постер екран, е разновиден уред кој има за цел да даде извонредни резултати за вашите рекламни кампањи.

  Извонредна изведба на led дисплеј: без разлика дали во затворени простории или на отворено, во продавници на мало, трговски центри, настани или изложби, SRYLED's Smart LED екран со постер екран ги прикажува вашите рекламни кампањи на модерен и динамичен начин, привлекувајќи поголемо внимание и давајќи поголеми придобивки за вашиот бренд .

  Мултифункционален дизајн: може да работи независно и поддржува поврзување до 10 постери LED екран за да се создаде масивенLED видео ѕид, длед прикажувајќи содржини кои предизвикуваат стравопочит. Без разлика дали ќе изберете самостојна опција, монтирана на ѕид или висечка опција, или дури и ја подобрувате со креативно спојување за да го додадете вашиот личен допир, нашиот паметен LED екран со постер екран одговара на вашите потреби.

  Лесни и преносливи: со карактеристики без шевни, лесни, преносливи и прифатливи за корисникот, можете без напор да кликнете за да презентирате содржина во различни формати. Оваа флексибилност го прави идеална алатка за рекламирање, а истовремено придонесува и за заштеда на трошоци при замена и одржување.

  ИзборотСРАЈЛЕД осигурува дека ќе ги искусите најновите иновативни решенија за прикажување на постери, обезбедувајќи ви ги најдобрите LED алатки за постери за да гарантирате извонредно искуство за вашите рекламни кампањи. Посветени сме на испорака на извонредни LED екрани за постери со напредна технологија и исклучителни перформанси, со што вашиот бренд се истакнува на пазарот.

  Приклучување и репродукција на ЛЕД приказ на постер за контрола на Wifi

  LED дисплејот на постер SRYLED може да се контролира со 3G, 4G, WIFI, USB и LAN кабел. Видеото може да се репродуцира автоматски кога ќе го приклучите.

  паметен led постер
  P2.5 LED приказ на постер

  Паметно LED постер предно одржување

  LED модулите и картичката на контролорот може да се одржуваат од предната страна, поудобно е и полесно се ракуваприказ на дигитален постер

  Постер LED приказ на различни начини на инсталација

  SRYLED Smart Постер LED екранот може да стои на подот, може да се движи и со тркала, освен тоа, можете да го закачите или монтирате на ѕид. Дополнително, достапни се сите видови креативни и DIY инсталација.

  постер LED дисплеј

  Беспрекорно спојување на дигитален постер приказ

  Поради специјалниот дизајн, неколку единечни паметни LED постери може да се спојат со голем беспрекорен лед видео ѕид. И можете да репродуцирате иста или различна содржина на секоја од нивдигиталенLED екран на постер.

  ЛЕД приказ на постер
  led екран на постер

  Профил со повеќе бои

  Бојата на дисплејот на дигиталните LED постери на SRYLED може да се прилагоди, црната, белата и црвената боја се популарни.

  приказ на дигитален постер
  led постер P2.5

  Совршен дизајн со LED приказ на постер за контрола на Wifi

  За да ги исполни барањата на клиентите, SRYLED го дизајнира 2.0 верзијата за контрола на WiFi-постер со LED дисплеј , има неколку отвори за отстранување на топлина, акрилна плоча, приклучок за сигнал и приклучок за напојување. Освен тоа, има многу сигнален интерфејс, може да се контролира со 3G, 4G, WIFI, USB и LAN.

  Нашата услуга

  1, бесплатна техничка обука доколку е потребно. ---Клиентот може да ја посети фабриката на SRYLED, а техничарот на SRYLED ќе ве научи како да користите дигитален LED дисплеј и да го поправате паметниот LED дисплеј.

  2, Професионална услуга по продажба.

  ---Нашиот техничар ќе ви помогне да го конфигурирате дигиталниот LED дисплеј на далечина ако не знаете како да го направите екранот со LED постер да работи.

  --- Ви испраќаме резервен дел SmartLED модули , напојување, контролна картичка и кабли. И ние поправаме модули со постери за вас цел живот.

  3, печатење на ЛОГО. ---SRYLED може бесплатно да печати ЛОГО дури и ако купи 1 парче примерок.

  Најчесто поставувани прашања

  П. Колку време е потребно за производство? ---А. Нашето време на производство е 7-20 работни дена, зависи од количината на нарачката.

  П. Колку долго трае испораката? ---А. Експресниот и воздушен превоз обично трае 5-10 дена. Поморскиот превоз трае околу 15-55 дена според различна земја.

  П. Кои трговски услови ги поддржувате? ---А. Ние обично правиме термини FOB, CIF, DDU, DDP, EXW.

  П. Ова е прв пат за увоз, не знам како да направам. ---А. Ние нудиме DDP услуга од врата до врата, само треба да ни платите, а потоа да чекате да ја примите нарачката.

  П. Каков пакет користите? ---А. Ние користиме патни куќишта против тресење или кутија од иверица.

  П. Можеме ли да го исчистиме екранот на LED постерот по долго време? ---А. Да, откако ќе се исклучи напојувањето, можете да го избришете со сува или влажна крпа, но НЕ дозволувајте вода да навлезе во LED екранот на постерот.

  Како правиме?

  1, Тип на нарачка -- Имаме многу жешки модели за продажба на постер LED видео ѕид подготвен за испорака, а ние исто така поддржуваме OEM и ODM. Можеме да ја прилагодиме големината, обликот, висината на пикселите, бојата и пакетот на LED екранот според барањето на купувачот.

  2, Начин на плаќање -- T/T, L/C, PayPal, кредитна картичка, Western Union и готовина се достапни.

  3, начин на испорака - Ние обично испраќаме по море или по воздушен пат. ако нарачката е итна, експресните како UPS, DHL, FedEx, TNT и EMS се во ред.

  OEM

  Видео за прикажување на дигитален постер

  Апликација за прикажување на дигитален постер

  SRYLED Smart LED екранот на постер обично се користи во трговски центри, станици, продавници на мало, изложби, изложби итн.

  led постер
  wifi постер
  постер LED екран
  wi fi постер

  Параметар на производот

   

  P1.86

  P2

  P2.5

  P3

  Pixel Pitch

  1,86 мм

  2 мм

  2,5 мм

  3 мм

  Густина

  289.050 точки/м2

  250.000 точки/м2

  160.000 точки/м2

  105.688 точки/м2

  Тип на ЛЕД

  SMD1515

  SMD1515

  SMD2121

  SMD2121

  Големина на екран

  640 x 1920 mm

  640 x 1920 mm

  640 x 1920 mm

  640 x 1920 mm

  Резолуција на екранот

  344 x 1032 точки

  320 x 960 точки

  256 x 768 точки

  208 x 624 точки

  Материјал за профил

  Алуминиум

  Алуминиум

  Алуминиум

  Алуминиум

  Тежина на екранот

  40 кг

  40 кг

  40 кг

  40 кг

  Метод на возење

  1/43 Скенирај

  1/40 Скенирање

  1/32 Скенирање

  1/26 Скенирање

  Најдобро растојание за гледање

  1-20 м

  2-20 м

  2-25 м

  3-30 м

  Осветленост

  900 нити

  900 нити

  900 нити

  900 нити

  Влезен напон

  AC110V/220V ±10%)

  AC110V/220V ±10%)

  AC110V/220V ±10%)

  AC110V/220V ±10%)

  Максимална потрошувачка на енергија

  900 W

  900 W

  900 W

  900 W

  Просечна потрошувачка на енергија

  400 W

  400 W

  400 W

  400 W

  Контролен начин

  3G/4G/WIFI/USB/LAN

  3G/4G/WIFI/USB/LAN

  3G/4G/WIFI/USB/LAN

  3G/4G/WIFI/USB/LAN

  Апликација

  Затворен

  Затворен

  Затворен

  Затворен

  Сертификати

  CE, RoHS, FCC

  CE, RoHS, FCC

  CE, RoHS, FCC

  CE, RoHS, FCC

  Зошто да изберете SRYLED led постер?

   1. Извонредни перформанси на екранот: SRYLED паметните LED постери се издвојуваат со нивните исклучителни перформанси на d led дисплеј. Користејќи ја напредната технологија за дигитални постери, овие дигитални постери обезбедуваат живописни, јасни и со висок контраст слики, обезбедувајќи вашата содржина да го привлече вниманието во секој амбиент и да обезбеди неспоредливо визуелно влијание за вашиот бренд и порака.

   2. Ултра тенок лесен дизајн: SRYLED паметните LED постери даваат приоритет на елегантен и лесен дизајн за да се исполнат различните барања на сцената. Ултра тенкиот дизајн не само што овозможува флексибилна инсталација, туку и го минимизира просторниот отпечаток, нудејќи поголема слобода за комерцијални простори, продавници за малопродажба и места за настани.

   3. Лесни и флексибилни ажурирања на содржината: Ажурирање на содржината на SRYLED LED постери Екранот е лесно, не бара специјализирани вештини. Со можностите за далечински управувач, можете без напор да ја менувате содржината на екранот, обезбедувајќи им на корисниците висока флексибилност да ги ажурираат и приспособат промотивните информации во секое време, на кое било место, обезбедувајќи вашата содржина да остане свежа и привлечна.

   4. Исклучителна сигурност и издржливост: SRYLED дава премиум на квалитетот и сигурноста на производот. LED постери Екранот може да се пофали со исклучителна издржливост, одржувајќи стабилни перформанси во подолг период на употреба. Висококвалитетните материјали и производствените процеси обезбедуваат Wi-Fi постери да имаат одлична отпорност на ветер, вода и прашина, што ги прави погодни за различни внатрешни и надворешни средини.

   5. Еколошки и енергетски ефикасен: екранот на паметните LED постери на SRYLED вклучува напредна технологија за заштеда на енергија, нудејќи помала потрошувачка на енергија и продолжен животен век во споредба со традиционалните решенија за осветлување и екран. Ова не само што помага во намалувањето на енергетскиот отпад, туку придонесува и за намалување на оперативните трошоци, што го прави еколошки и економичен избор за рекламирање и промоција.

   Лесни и флексибилни ажурирања на содржината: Ажурирањето на содржината на екранот на LED постери SRYLED е лесно, не бара специјализирани вештини. Со можностите за далечински управувач, можете без напор да ја менувате содржината на dled екранот, обезбедувајќи им на корисниците висока флексибилност да ги ажурираат и приспособат промотивните информации во секое време, каде било, обезбедувајќи вашата содржина да остане свежа и привлечна.

  1. Исклучителна сигурност и издржливост: SRYLED дава премиум на квалитетот и сигурноста на производот. Паметните LED постери можат да се пофалат со исклучителна издржливост, одржувајќи стабилни перформанси во подолги периоди на употреба. Висококвалитетните материјали и производствените процеси гарантираат дека постерите WIFI имаат одлична отпорност на ветер, вода и прашина, што ги прави погодни за различни внатрешни и надворешни средини.

  2. Еколошки и енергетски ефикасни: паметните LED постери на SRYLED вклучуваат напредна технологија за заштеда на енергија, нудејќи помала потрошувачка на енергија и продолжен животен век во споредба со традиционалното осветлување и решенија за dled екран. Ова не само што помага во намалувањето на енергетскиот отпад, туку придонесува и за намалување на оперативните трошоци, што го прави еколошки и економичен избор за рекламирање и промоција.

  Како да изберам соодветен LED постер за мојот бизнис?

  Размислете за карактеристиките на паметниот LED постер:
  Кога избирате соодветен LED постер за вашиот бизнис, дадете приоритет на оние со паметни функции. Побарајте опции со напредни функционалности како што се далечинско управување со содржина, можности за закажување и лесна интеграција со дигитални платформи. Паметниот LED постер ви овозможува беспрекорно да ја ажурирате содржината, осигурувајќи дека вашите промотивни пораки се секогаш актуелни и привлечни. Функциите како што се поврзувањето со Wi-Fi и технологијата за dLED дисплеј придонесуваат за подинамично и поефикасно рекламно решение за вашиот бизнис.

  Оценете го квалитетот и големината на екранот:
  Обрнете големо внимание на квалитетот на приказот и големината на LED постерот. Одлучете се за постер LED дисплеј кој нуди висока резолуција и живи бои за да ја направат вашата содржина визуелно привлечна. Размислете за големината на екранот на LED постерот во однос на предвидениот простор за инсталација, осигурувајќи дека ефективно го привлекува вниманието на вашата целна публика. Дигиталниот LED постер со добра големина и квалитет ќе го подобри целокупното влијание на вашите рекламни кампањи, правејќи ги понезаборавни и попривлечни за гледачите.

  Проверете за приспособување и разновидност:
  Изберете LED постер кој обезбедува опции за прилагодување за да се усогласат со потребите за брендирање и маркетинг на вашиот бизнис. Способноста да се прилагоди содржината на одредени промоции или настани е од клучно значење за максимизирање на ефективноста на прикажувањето на вашиот дигитален постер. Побарајте функции како што се приспособливи шаблони, динамични транзиции и разновидни опции за распоред. Разновидниот и приспособлив LED постер, заедно со способноста за постер за Wi-Fi, ви овозможува лесно да ја прилагодите вашата стратегија за рекламирање, што го прави вредна инвестиција за промовирање на различни производи или услуги во вашиот бизнис.

  Како да инсталирате и поставите единечен LED дисплеј за постер?

  По добивањето на пакетот со LED постерот, ќе ги добиете додатоците за екранот на LED постерот избрани за вашата цел за инсталација и целосен екран заштитен од кабинетот кој не бара дополнителна работа за да се склопи.

  За држачот на подот, она што треба да направите е да го ставите држачот заедно и да го прицврстите на кабинетот со завртки. За монтажа на плафон и ѕид, ќе бидат обезбедени држачи и завртки за монтажа на плафон и ѕид.

  Откако ќе се инсталира HD LED постерот, ќе го направите поставувањето. Првиот чекор е да го поврзете кабелот за напојување со LED постерот и да го приклучите во штекер. Второ, вклучете го вашиот компјутер и отворете го софтверот обезбеден од нас. Вообичаено, стандардната поставка е овозможена за поединечниот LED постер за да не мора да ги менувате параметрите пред да можете да ја поставите програмата на тој постер. Заедно со пакетот ќе бидат испратени видеа и прирачници со водич.

  Дали штеди енергија со LED дисплејот?

  Да. Дигиталниот LED постер е нов тип на приказ на постер кој користи диоди за заштеда на енергија (LED) за создавање слики. Во споредба со LCD екраните, LED плакатите Screen се енергетски поефикасни и имаат подолг животен век. За разлика од LCD екраните со позадинско осветлување, за кои е потребно надворешниот извор на светлина да биде секогаш светол за да има визуелизација на боите, LED постерот ќе троши енергија само кога прикажува шарени слики, а не за црно на екранот.

  Освен тоа, дигиталниот LED постер распореден за внатрешна употреба нема голема побарувачка за осветленост, па затоа користи нисконапонско напојување со еднонасочна струја што го прави безбеден за употреба околу луѓе, а исто така е еколошки, одличен избор за бизниси. кои сакаат да го намалат својот јаглероден отпечаток и да промовираат одржливост.

  Може ли да користам Smart LED постери за надворешно рекламирање?

  Да. Ја имаме надворешната верзија на постер за паметни LED со постер LED диоди со поголема осветленост и водоотпорен дизајн кој добро се грижи за надворешното рекламирање. Високо отпорен на гребење и отпорен на вода, тенкиот дигитален LED постер на отворено е идеален за надворешно рекламирање во секакви временски услови.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Оставете ја вашата порака

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Оставете ја вашата порака